Dla fanów techno i mocnego house’u nadeszło święto. Oficjalnie potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje o wizycie w Polsce Carla Coxa, jednego z najsłynniejszych DJ’ów świata. Angielski muzyk wystąpił 22 marca w Hali, na warszawskim Służewcu.

Podczas imprezy usłyszeć można było także takich wykonawców, jak: DJ Marko, DJ Adamus, DJ Fresh, Patrick Hagal, DJ Diana d’Rouz oraz Poziom X.

Carl Cox traktowany jest jako żywa legenda sceny techno. Jego twórczość zawsze była połączeniem różnych gatunków muzycznych. Można było u niego znaleźć elementy dance, hip-hopu czy tak zwanego Chicago house. Jego kariera była przykładem wręcz książkowego, idealnego życia. Jednym z bardzo niewielu smutnych momentów, była śmierć jego bliskiego przyjaciela Marka Spoona. Nagrał składankę w hołdzie, dla tego niemieckiego DJ-a. Rok później, dość szeroko komentowana w mediach była, sprawa strzelaniny w klubie La Rinconada Terrace (Caracas , Wenezuela), podczas występu Coksa. Kiedy DJ rozpoczynał swój set, padły pierwsze strzały. Zginęły cztery osoby. W trakcie dochodzenia okazało się, że były to porachunki miejscowych gangów zajmujących się sprzedażą narkotyków. – Jestem w głębokim szoku (…) – komentował później na swojej oficjalnej stronie muzyk. – Moje kondolencje dla rodzin ofiar, które zginęły w tym przerażającym akcie przemocy.

Artysta na przestrzeni ponad 20-letniej kariery był wielokrotnie nagradzany. W 1997 roku został uznany najlepszym DJ świata, przez djmag.com. Przez kolejne lata utrzymywał się w pierwszej dziesiątce notowania prowadzonego przez ten uznany portal. Jego sety były wielokrotnie nagradzane. Został też uznany, co sam uznał za wielki honor, najlepszym DJ ostatniego 25-lecia, przez czytelników „Mixmag”. Z kolei magazyn „Muzik”, uznał go najlepszym brytyjskim DJ wszech czasów. Cechą charakterystyczną tego DJ-a jest to, że lubią go zarówno ortodoksyjnie maniacy techno, jak i ludzie gustujący nawet w muzyce pop.

Carl Cox, korzystając z dobrodziejstw internetu, stworzył radio CarlCox Global, które słuchane jest średnio przez 4 miliony słuchaczy na świecie.

Oficjalna strona artysty: www.carlcox.com