Historia marki Sensation w Polsce. Kolejna edycja nadchodzi!

Agencja ID&T jest Wam pewnie dobrze znana, gyż organizuje m.in. takie eventy jak Tomorrowland, Mysteryland czy Amsterdam Music Festival. Jednakże polscy klubowicze najbardziej zakochali się w Sensation, którego pierwsza światowa edycja przypadła na 2000 rok. Mało kto wie, że w głównej mierze dzięki polskiemu promotorowi oraz polskiej edycji Sensation tak naprawdę „wypłnynęło” na świat. 

Wszystko rozpoczęło sie w okolicach 2005 roku od dwóch agencji, które jako pierwsze w pewien sposób rozruszały polski rynek. Były to MSM oraz MDT. Pierwsze rozmowy o Sensation rozpoczęły się już w 2005 roku. Generalnie włodarze ID&T byli bardzo zaskoczeni propozycją zorganizowania eventu Sensation w Polsce. Byli nastawieni bardzo sceptycznie, ale finalnie zgodzili się i podpisali umowę z agencją MSM, dzięki czemu już 28 października 2006 roku odbyło się pierwsze Sensation, którego organizatorami nie byli właściciele samej marki, lecz właśnie MSM. Holendrzy zobaczyli, że to może przynieść wielki sukces na skalę światową i zdecydowali się sprzedać swoją markę na inne kraje.

Idąc za ciosem agencja MSM zorganizowała kolejne eventy Sensation w 2007, 2008, 2009 oraz 2010 roku. Przez te wszystkie lata podczas Sensation w Polsce wystąpili m.in. Above & Beyond, ATB, Marco V, Sebastian Ingrosso, David Guetta, Markus Schulz, Sander van Doorn, Laidback Luke, Erick Morillo, Tocadisco, Fedde Le Grand, Richard Durand, Dash Berlin czy Jerome Isma-Ae.

Tymczasem wszystko wskazuje na to, że po ośmiu latach Sensation Rise, bo taki właśnie przydomek zyskała nowa edycja po raz kolejny odbędzie się w Polsce, jeszcze tego roku jesienią! Obserwujcie bacznie stronę TME, gdzie być może już wkrótce pojawiać się będą nowe wskazówki i podpowiedzi. Z tego co wiemy planowany jest już line-up, który jest naprawdę „gruby”!